Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Mart, 2011’de başlayan yayıncılık yolculuğumuz devam ediyor. Başımızdan neler geçtiğini yazsak rahat rahat bir kitap olurdu.

Neler oldu kısaca bahsetmek gerekirse berbat çevirileri olmasına rağmen sadece reklamla müthiş satışlara ulaşan kitapları gördükçe roman yayıncılığının bize göre olmadığını anladık. Korsan ve fotokopiden tiksindik; bu işi yapanların pişkinliği bizi korkuttu, neye güvendiklerini anlayamadık. Ve en sonunda tüm enerjimizi kültür kitabı ve ders kitabı yayıncılığına odakladık. Aslında yayınevini kuran ekip sosyal bilimcilerden ve bu alanda yayıncılık deneyimi olan kişilerden oluşurken diğer alanlardaki gayretimiz fantastik türde güzel bir denemeydi.

En iyi bildiğimiz alana daha fazla odaklanıp siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, felsefe, hukuk gibi alanlarda Türkçeye birçok önemli eseri kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz.

Kültür kitaplarımızı Eksi Kitaplar, ders kitaplarımızı ise BB101 markasından çıkartmaya karar verdik. Yola çıkış markamız olan BigBang ise güzel logosuyla birçok kitabımızın üzerindeki marka olmaya devam ediyor halen.

Portföy değişikliğinden sonra Felix Kitap markamızla yeni kitaplarla karşınızda olacağız.

Türkiye’nin kültür piyasası şartları bize izin verdiği ölçüde ileriki dönemde daha farklı, alternatif bir yayıncılık da yapmayı istiyoruz.

Son olarak önerilerinize, şikayetlerinize, eleştirilerinize her daim açığız. Bunun için [email protected] adresimizi kullanabilirsiniz.

İyi okumalar!