• Uluslararası İlişkilerde Orta Doğu / Louise Fawcett
Uluslararası İlişkilerde Orta Doğu / Louise Fawcett
Ürün Kodu : 98       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Felix Kitap
50.00 TL   40.00 TL   Kdv Dahil
Çıkınca Haber Ver

Uluslararası ilişkilerde Orta Doğu’ya dair ilişkilere en güvenilir, en kapsamlı ve en tarafsız incelemeyi yapan bu saygın ders kitabı öğrencilerin bu hayranlık uyandırıcı ve zor konuya ciddî bir şekilde yaklaşmasını sağlar. Uzman akademisyenlerden oluşan bir takım, birçok öğrenme özelliğini ve çevrimiçi kaynakları kullanarak bölgenin tarihini, anahtar konuların, aktörlerin ve çatışmaların analizleriyle bir araya getirip öğrencilere destek olurlar.

 

Geniş bir ölçekte farklı bakış açıları sunan kitap, öğrencileri konu üzerine farklı yaklaşımlarla tanıştırır ve onları konu hakkında kendi fikirlerinin oluşması için eleştirel düşünme hususunda cesaretlendirir. Kitapta uluslararası ilişkiler teorisinin modern Orta Doğu’da geçerliliğini göstermek ve öğrencilere öğrendiklerini gerçek dünyadaki durumlara uygulamaları konusunda yardım etmek amacıyla örnek vaka incelemeleri ve ‘mikro-olay’lar mevcuttur.

 

 

Dördüncü edisyondan yapılan bu çeviride Arap Baharı üzerine yeni bir bölüm vardır; uluslararası ilişkilerde modern Orta Doğu’daki bu önemli gelişmeyi ve bölgede Rusya ve Çin gibi yükselen güçlerin etkisi üzerine geniş çaplı çalışmaları da kapsar. 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak ister misiniz?