• Karşılaştırmalı Siyaset ve Yönetim Sistemleri / J. McCormick
  • Karşılaştırmalı Siyaset ve Yönetim Sistemleri / J. McCormick
Karşılaştırmalı Siyaset ve Yönetim Sistemleri / J. McCormick
Ürün Kodu : 9786050620818       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Felix Kitap
60.00 TL   48.00 TL   Kdv Dahil
-
+

İnceleme örneği olarak 11 önemli ülkeyi ele alan bu kitap, dünyanın dört bir yanındaki siyasal sistemler arasındaki temel farklılıklara ışık tutmak suretiyle karşılaştırmalı siyaset disiplinine hayat vermektedir. Ünlü ders kitapları yazarı John McCormick tarafından yazılan kitap, karşılaştırmalı siyaset ve siyasal sistemlerin doğasına ilişkin arka plan bilgisi sunan iki bölümle başlamaktadır. Ardından incelenen örnek ülkeler de, gerek siyasal sistem türü çeşitliliğini ve farklı siyasal gelişme düzeylerini gerekse coğrafi ve kültürel çeşitliliği yansıtacak şekilde seçilmiştir. Siyasal sistemleri ayrıntılı bir şekilde incelenen ülkeler şunlardır: Birleşik Krallık, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Fransa, Hindistan, Meksika, Nijerya, Rusya, Çin ve İran.Ülke profilleri, her bir ülkenin siyasal sistemini, temel ekonomik verilerini ve demokrasi derecesini özetlemektedir.


Kitabın bölümleri; farklı ülkeler bağlamında siyasal kültürü, yönetim sistemlerini ve siyasal süreçleri mukayese etmektedir. Fotoğraflar, şekiller, tablolar ve haritaların kitaba büyük bir zenginlik ve öğretici boyut katmaktadır. Elinizdeki kitap; Karşılaştırmalı Siyaset, Yönetim Sistemleri, Siyasete Giriş ve Siyaset Bilimi gibi alanlarda gerek lisans gerekse lisansüstü öğrencileri için ideal bir ders kitabı niteliği taşımaktadır.


Örnek sayfalar için tıklayınız.

Kitapta yer alan ‘Türkçe Baskıya İlişkin Not’ta açıklandığı üzere, ‘Türkiye’ başlıklı 11. Bölüm’e Türkçe baskıda yer verilmemiştir. Bu Bölüm, yazar John McCormick’in talebi doğrultusunda burada yayınlanmıştır. İndirmek için tıklayınız.
ISBN: 978-605-06208-1-8
Kitap Adı: Karşılaştırmalı Siyaset ve Yönetim Sistemleri
Orijinal Adı: Cases in Comparative Government and Politics
Çevirmen: Musa Ceylan
Sayfa Tasarımı: Felix Kitap
Kapak Tasarım: Furkan Şener
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Baskı Tarihi: Eylül 2020
Ebat: 16 x 24 cm
Sayfa Sayısı: 536
Marka: Felix Kitap
Tür: Siyaset Bilimi, Karşılaştırmalı Siyaset
Dil: Türkçe  Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak ister misiniz?