• Gulag Takımadaları - Cilt 1 / A.Soljenitsin
  • Gulag Takımadaları - Cilt 1 / A.Soljenitsin
  • Gulag Takımadaları - Cilt 1 / A.Soljenitsin
Gulag Takımadaları - Cilt 1 / A.Soljenitsin
Ürün Kodu : 9786058060999       Yorumlar (1)      Yorum Ekle
Marka :  Felix Kitap
55.00 TL   44.00 TL   Kdv Dahil
Çıkınca Haber Ver

Kitabımızın yayın tarihi Corona virüsü sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kesin çıkış tarihi belirlendiğinde okuyucularımız haberdar edilecektir. 


Gulag Takımadaları, Rusya’da 1917’de Bolşevikler’in iktidara gelmesinden kısa süre sonra başlayan tutuklamaların, tutukluların konduğu hapishanelerin ve onların zorla çalıştırıldığı çalışma kamplarının ve yok edilen milyonlarca hayatın Soljenitsin’in gayretleriyle tutulmuş yazılı tarihsel bir kaydıdır. Bu sistem Stalin’in 1924’ten 1953’e kadar olan yönetiminde olağanüstü boyutlara ulaşmıştır.

 

3 ciltteki değişik bölümler 40 yılın üzerinde bir süre boyunca Sovyet otoriteleri tarafından tutuklanmış, sorgulanmış, mahkum edilmiş, sürgüne gönderilmiş ve hapsedilmiş Gulag mağdurlarını anlatır. Çalışma Soljenitsin’in hapishane günleri boyunca kendi hatıralarından ve zulüm altında ölen hücre arkadaşlarının ayrıntılı ifadelerinden toparladıklarıyla tarihsel bir yorumu harmanlar.

 

Birinci cildin yayınlanmasından sonra Soljenitsin derhal Sovyet basınının saldırısına maruz kalmıştır. Batı’da başına gelenlere gösterilen yoğun ilgiye rağmen Soljenitsin 12 Şubat 1974’te tutuklandı ve vatana ihanetle suçlandı. Ertesi gün ise Sovyetler Birliği’nden sürgün edildi.

Toplam 1 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Abdullah Oguz
Merhaba Abdullah Bey. Umuyoruz en yakın zamanda basılacak, kesin bir tarih ne yazık ki veremiyoruz. Siteye üye olduysanız ve ’’kitap çıkınca haber ver’’ butonuna tıkladıysanız, size çıktığı zaman bilgilendirme maili gelecektir. Sağlıklı günler dileklerimizle.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak ister misiniz?